autor
Filoména

Aký kondicionér na pokožku hlavy si vybrať? Typy, aplikácia, účinky

Šampóny, masky a kondicionéry nie sú jediné vlasové prípravky, ktoré pravidelne používam pri starostlivosti o svoje vlasy. Nedávno som si kúpila zopár kondicionérov na pokožku hlavy. Ak tiež uvažujete o tom, že ich vyskúšate, zistite, aký kondicionér na pokožku hlavy si vybrať, aké benefity poskytujú a ako ich správne aplikovať.

Prečo sa používajú kondicionéry na pokožku hlavy?

Samozrejme, najpopulárnejšie sú kondicionéry na pokožku hlavy, ktoré podporujú rast vlasov. Existujú však aj prípravky určené na iný účel, ako napríklad na posilnenie pokožky hlavy a vlasových cibuliek, zrýchlenie prietoku krvi v pokožke hlavy (aby vlasy absorbovali väčšiu porciu živín) a dokonca aj na relaxáciu. Aké benefity získate pri používaní kondicionérov na pokožku hlavy? Tak vlasy budú hustejšie a môžete pozorovať, ako vám začína rásť viac maličkých vlasov. Navyše, takéto produkty vám vedia predĺžiť rastovú fázu vlasov, čo znamená, že budete mať dlhšie pramene vlasov.

Aký kondicionér na pokožku hlavy si vybrať? Pozrite sa, aké typy kondicionérov na pokožku hlavy existujú

Vybrať si môžete medzi nasledovnými kondicionérmi na pokožku hlavy:

  1. S alkoholom – pre niektorých ľudí je tento typ kondicionéru najsilnejší a najefektívnejší. Alkohol je silné rozpúšťadlo, ktoré umožňuje, aby ostali živiny dlhšie aktívne. Navyše vďaka alkoholu je kondicionér na pokožku hlavy hrejivý, čo stimuluje prietok krvi v pokožke hlavy. A myslím si, žeby som mala ešte dodať, že kondicionéry na alkoholovej báze často obsahujú bylinky, ktorých účinky zintenzívňuje alkohol.
    Kto by mal siahnuť po kondicionéroch na pokožku hlavy s alkoholom? Odporúčajú sa v podstate ľuďom so silnou a hrubou pokožkou hlavy. Na druhej strane by kondicionéry s alkoholom nemali používať ľudia, ktorých pokožka hlavy je citlivá, postihnutá psoriázou a lupinami. Takýto prípravok na vlasy by mohol vysušiť vlasy a zintenzívniť problém.
  2. Bez alkoholu – sú jemnejšie, ale údajne aj rovnako účinné ako kondicionéry na pokožku hlavy obsahujúce alkohol. V tomto prípade však hlavnou ingredienciou je voda, bylinný destilát alebo aloe šťava. Vo väčšine prípadov je aktívnou látkou kapsaicín alebo kofeín. Kondicionéry na pokožku hlavy bez alkoholu sú vhodné skoro pre každého, okrem ľudí, ktorí majú vážne ťažkosti so starostlivosťou o svoje vlasy a pokožku hlavy.
  3. Podomácky vyrobené (DIY) kondicionéry na pokožku hlavy – sú to prípravky na bylinnej báze. Poslúžia ľuďom, ktorí si cenia domácu a prírodnú vlasovú starostlivosť.
  4. Kondicionéry na pokožku hlavy na báze olejov – vo väčšine prípadov sú to bylinné maceráty. Tento typ kondicionérov má pozitívny účinok pre tých ľudí, ktorým sa oleje zdajú vyhovujúce. Na druhej strane, pre ľudí, ktorí majú problémy s vypadávaním vlasov alebo nemajú čas, aby ich používali správne, pre nich kondicionéry na pokožku hlavy s olejmi nebudú prospešné. V podstate si na vlasy a pokožku hlavy môžete aplikovať čisté oleje. Samozrejme, že najefektívnejší – na zlepšenie rastu vlasov – je horčicový olej, olej zo senovky gréckej a ricínový olej.

Ako nanášať kondicionéry na pokožku hlavy?

Bez ohľadu na to, či kondicionéry na pokožku hlavy obsahujú alkohol alebo nie,  môžu sa aplikovať buď pred alebo po umytí vlasov. Vo väčšine prípadov sa naberajú pomocou kvapkadla a niekoľko kvapiek kondicionéru sa nakvapká na pokožku hlavy – najprv si však rozdeľte vlasy na pramene. Olejové kondicionéry na vlasy, tak ako čisté oleje, sa majú vmasírovať do pokožky hlavy pred umývaním vlasov alebo pred spaním.

Ako budete vedieť, či ste si naniesli kondicionér na pokožku hlavy správne? Mali by ste si všimnúť malé vlásky, vlasy by mali rásť rýchlejšie a pokožka hlavy by mala byť v dobrom stave. Ak však máte pocit, že pokožka vašej hlavy môže byť podráždená a vaše vlasy vypadávajú, tak kondicionér, ktorý používate nie je pre vás – lepšie bude, keď ho úplne prestanete používať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *