autor
Filoména
make-up set

Môj prvý make-up set. To boli dni…

Ahojte všetci,

Dnešný príspevok nás vráti v čase. Uvidíte, ktorú kozmetiku som používala ako tínedžer, ako vyzeral môj make-up a či som si ho vôbec užívala. Tu je moja prvá taška na make-up. Pozývam vás, aby ste si prečítali môj záznam podobný denníku.

PODKLADOVÁ BÁZA A KOREKTOR 

Toto je základná kozmetika, ktorú by mala mať každá žena. Prirodzene, veľký význam má výber vhodného odtieňa a zloženia. Ak to chcete skontrolovať, naneste malé množstvo produktu na líniu čeľusti. Ak sa vstrebáva a nezanecháva škvrny, nájdite produkt, ktorý je pre vás ideálny. Nebolo to tak dávno, čo som toho o farebnej kozmetike veľa nevedela. Nevedela som, že podkladové bázy a korektory môžu bojovať proti baktériám, ako aj vyživovať a zvlhčovať pokožku. Preto som zvykla kupovať najlacnejšie výrobky, pretože koniec koncov, vreckové tínedžera nie je také vysoké. O aplikácii som samozrejme vedela len málo. Ako veľa dievčat v tomto veku som používala veľa vrstiev podkladovej bázy, bez toho, aby som ich poriadne vyblendovala v blízkosti uší, vlasov a čeľuste. Dúfam, že som dosť skoro zistila, že tento „efekt podobný maske“ nemusím nosiť na tvári. Podobná záležitosť bola spojená s korektorom. Nevedela som, ako zladiť jeho odtieň so základným odtieňom. Efekt? Buď tmavé, alebo bledé škvrny, ktoré mi ničia celý make-up. Nakoniec som rada, že som vedela, kam korektor naniesť. Dávam ho na začervenanie, akné a tmavé kruhy pod očami.

RIASENKA

Aplikácia hrubých vrstiev riasenky je vecou tínedžerov. Výsledok? Zhlukované riasy, ktoré pripomínajú skôr nohy hmyzu ako prirodzené mihalnice. Ako správne aplikovať riasenku? Prebytočný kozmetický produkt utrite utierkou alebo otvorom trubice riasenky. Potom priložte aplikátor ku koreňom mihalníc a pohybujte ním cikcakovým pohybom smerom nahor, až po končeky. Ak náhodou máte štetec so široko usporiadanými štetinami, bude sa vám mihalnice ľahšie oddeľovať. Nezabudnite si zvoliť maskaru, ktorá sa vyznačuje vlastnosťami, ktoré sú pre vás najpodstatnejšie, ako je napríklad predlžovanie, natáčanie alebo zahusťovanie.

Očné tiene

Ako tínedžer som si vyberala očné tiene prírodných, pastelových a jemných odtieňov. Samozrejme, že som mala očné linky, ale nepoužívala som ich príliš často. Nemôžem si spomenúť, že by som kupovala modrú, žiarivo ružovú alebo trblietavú kozmetiku. Jedinou nevýhodou mojich prvých očných tieňov bola kvalita. Výrobky, pomocou ktorých som mala očné viečka krajšie, sa kupovali v miestnych obchodoch, kde sa predávali rôzne druhy vecí. Vyzerali dobre iba pár hodín a sa čoskoro odlupovali, a zničili mi make-up.

Kozmetika na pery

Keď sa pozriem spätne na svoju starostlivosť o pery, musím sa priznať, že som vôbec nevenovala pozornosť stavu mojich pier. Teda, nebola som zvyknutá si zvlhčovať pery alebo na ne nanášať pílingy. Namiesto toho som naniesla tóny leskov na pery. Nemala som však rada ich lepkavé zloženie, moje pery boli dehydrované a boli veľmi lesklé. Pred pár rokmi sme nemali taký široký výber kozmetiky na pery, ako máme dnes (matné balzamy na pery, rúže v tekutom zložení a balzamy na pery inšpirované motívom jednorožca).

A ako vyzeral váš make-up, keď ste boli teenageri?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *