autor
Filoména

Moje najobľúbenejšie produkty do kúpeľa, ktoré vám chcem odporučiť

Kúpanie sa vo vani v obklopení sviečok s pustenou relaxačnou hudbou milujem. Môj kúpeľ by však rozhodne nebol kompletný bez mojich obľúbených produktov: olejov, byliniek a niektorých potravinových výrobkov. Ako dokážu ovplyniť naše telo? A akú starostlivosť o pokožku zvoliť po kúpaní?

Najlepšie produkty do kúpeľa

Pri výbere produktov do kúpeľa často siahame po tých, ktoré majú peknú vôňu a sú pestro sfarbené. Avšak, pozornosť by sme mali venovať hlavne vlastnostiam samotnej kozmetiky. Produkty do kúpeľa dokážu zvlhčovať, vyživovať, upokojovať , uvoľňovať a regenerovať pokožku. Konzistencia produktu tiež závisí len od našich preferencií. Práve v prípade kúpania by mali bežné produkty, ako peny do kúpeľa, bomby do kúpeľa a bylinné extrakty, dobre slúžiť svojmu účelu.  Ďalšou cestou, ako zlepšiť kvalitu svojej pokožky počas kúpania, je používanie soli z Mŕtveho mora alebo Epsomskej soli. Tiež by sme sa mali snažiť používať produkty určené pre náš typ pleti a pokúsiť sa vyhovieť jej potrebám. Napríklad, esenciálne oleje sa neodporúčajú používať, ak je pokožka citlivá, náchylná na alergie alebo trpí atopickou dermatitídou.  

Najlepšie prírodné oleje na kúpanie

Dá sa nájsť veľké množstvo prírodných olejov, ktoré môžete pridať do svojho kúpeľa. Vytvorila som zoznam tých najbežnejších spolu s účinkami, ktoré majú na pleť.

  • feniklový olej na boj proti celulitíde
  • ružový olej oddiaľuje proces starnutia kože, zabraňuje praskaniu kapilár a bojuje proti striám
  • pomarančový olej si hravo poradí s vráskami a zlepšuje plnosť pokožky
  • nerolový olej doplňuje vodu do pokožky a predchádza praskaniu kapilár
  • mätový olej odstraňuje únavu
  • levanduľový olej pôsobí proti nespavosti
  • čajovníkový olej pomáha bojovať proti akné
  • citrónový olej je liekom na kŕčové žily a reumu

Bylinky, ktoré môžeme použiť do nášho kúpeľa

Bylinkové kúpele dokážu výrazne zlepšiť kvalitu pokožky. Hlavnými výhodami je napríklad posilňovanie ciev, uvoľnenie svalov, upokojenie podráždenia či vyhladzovanie pokožky, zlepšenie prietoku krvi a vyrovnanie tónu pleti. Namiesto jedného druhu bylinky môžete kľudne použiť aj bylinnú zmes. Ak by som vám mala odporučiť nejaké konkrétne bylinky, boli by to určite: harmanček, levanduľa, limetka a nechtík lekársky. Ak máte ešte navyše pár minút voľného času, zalejte jednu alebo viac byliniek horúcou vodou a odvar pridajte do kúpeľa. 

Ako si užiť kúpeľ

Vôbec nemusíte na kúpanie používať produkty z obchodu. Kľudne použite výrobky, ktoré už máte doma. Vďaka nim si môžete pripraviť množstvo kúpeľov s rozličnými vlastnosťami a výhodami. 

Na prípravu kúpeľa na zjemnenie a vyhladenie pokožky použite hrnček polotučného mlieka a dve lyžice olivového oleja.
Na vyčistenie pleti použite teplé mlieko a droždie
Na boj proti akné použite špeciálne látkové vrecúško a naplňte ho pšeničnou múkou. 
Do kúpeľa pridajte pol šálky medu a dva litre mlieka na dodanie výživy pre pokožku
Naplňte látkové vrecúško dvomi kilogramami ovsených vločiek aby ste sa zbavili seboroickej dermatitídy. 

Ako sa starať o pokožku po kúpeli?

Po kúpaní je potrebné pokožku ošetrovať veľmi jemne. Napríklad, pri sušení tela uterákom sa neponáhľajte. neopatrné sušenie môže spôsobiť podráždenie. Akonáhle je pokožka vysušená, použite telový balzam, telový olej, prírodný olej, krém alebo telové maslo. Je to tiež šanca dopriať svojmu telu príjemnú masáž.

A ako vyzerá váš kúpeľ? Máte svoje obľúbené produkty na kúpanie?