Dámy!
Som naozaj zvedavá, koľko z vás pravidelne používa samoopaľovacie prípravky: krémy, hmly, obrúsky, silonky v spreji.
Môj vlastný príbeh so samoopaľovacími prípravkami sa vlastne ešte len začal. Minulý týždeň to bolo po prvýkrát, čo som siahla po bronzujúcej pene a teraz sa chcem s vami podeliť o svoje dojmy. Prečo? Pretože sa mi zdá, že ani len aplikácia samoopaľovacieho prípravku nie je jednoduchá! Nie, nie, nie.
Prečo som začala používať samoopaľovacie prípravky?
Prekvapila som samu seba, keď som sa rozhodla začať používať samoopaľovák. Niekedy je asi treba čas na to, aby ste dozreli do používania kozmetických produktov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť zvláštne. Je treba si len uvedomiť, že používanie niektorých výrobkov – aj tých zdanlivo najpodivnejších – s rozumom, vie zaručiť ohromujúce efekty.
Jemný dotyk samoopaľovacieho prípravku dokáže zvýrazniť vašu krásu – v mojom prípade išlo najmä o zakrytie rozdielu v odtieni mojich rúk, dekoltu a tváre v porovnaní s mojimi nohami. Tento nepomer je naozaj viditeľný, najmä po zime, počas ktorej schovávam svoje nohy v nohaviciach. Preto som si myslela, že kým si nohy opálim prirodzene, zakryjem tento otrasný kontrast pomocou bronzujúcej peny.
Bol to tvrdý návrat do reality, keď som si uvedomila, že umelé opálenie nie je také ľahké vytvoriť. Nezáleží totiž len na samotnom produkte, ale konečný efekt záleží aj na spôsobe, akým ho aplikujete.
Samoopaľovacie prípravky. Ktorý by ste si mali vybrať?
Kľúčová otázka znie: “Aký samoopaľovák si vybrať?”
Bohužiaľ odpoveď nie je taká jednoduchá, najmä ak stojíte pred regálmi preplnenými samoopaľovacími prípravkami. Poďme sa bližšie pozrieť na každý druh, aby sme si uľahčili výber. Ste pripravení?
- Jednorazové samoopaľovacie utierky – produkt s najjednoduchším použitím, sú balené samostatne; takže sú ideálne na cestovanie.
- Bronzujúca hmla – ľahko sa používa, práve vďaka rozprašovaču, ktorý distribuuje prípravok rovnomerne na pokožku; po rozotretí sa odporúča prípravok vmasírovať do pokožky (účinok je viditeľný po 2-3 použitiach).
- Klasický samoopaľovací balzam na telo – v závislosti od konzistencie môže byť použitie ako jednoduchšie, tak aj náročnejšie, najmä ak si uvedomíte, že niektoré samoopaľovacie balzamy zanechávajú na pokožke nepríjemné fľaky, ak nie sú rozotreté rovnomerne; tiež je dôležité prispôsobiť intenzitu opálenia vášmu aktuálnemu tónu pleti.
- Silonky v spreji – pomerne bežná forma samoopaľovacieho prípravku, používa sa pri dôležitých udalostiach (používajú ho najmä celebrity), spája v sebe niekoľko výhod: ľahko sa rozotiera, nie je nutné ho vmasírovať do pokožky a efekt sa dostaví okamžite po aplikácii.
- Bronzujúca pena (moja voľba) – dokáže poskytnúť okamžitý efekt, no je tiež možné ju použiť na postupné vytváranie opálenia; čo je dôležité, má ľahkú konzistenciu a nerobí škvrny na pokožke, je ideálna pre začiatočníkov.
Zhrnula som tu len najobľúbenejšie riešenia. Môžete kľudne použiť aj samoopaľovacie produkty, ktoré majú iné formy: napríklad gély, peny, púdre a tak ďalej.
Ako samoopaľovací prípravok správne aplikovať?
Podarilo sa vám vybrať si samoopaľovací prípravok. Výborne, tretina celkového procesu je úspešne za vami. Teraz musíte pripraviť svoju pokožku na aplikáciu produktu a správne ho použiť, aby ste dosiahli rovnomerné a prirodzene vyzerajúce umelé opálenie.
Pokúsim sa byť čo najstručnejšia.
Krok 1. Príprava pokožky na samoopaľovací prípravok
Prvou zásadou je, že pokožka, ktorá má byť vystavená samoopaľovaniu, nemôže byť vysušená. Hydratovaná pokožka je základom pre dosiahnutie rovnomerného opálenia. Deň pred použitím samoopaľovacieho prípravku by ste preto mali pokožke dopriať spoľahlivý hydratačný telový balzam. Ešte pred aplikáciou balzamu by ste sa mali zbaviť odumretých kožných buniek – doprajte si preto aj telový peeling. Existujú dva dôvody, prečo pred aplikáciou samoopaľovacieho prípravku použiť peeling. Po prvé, takto ošetrená pokožka lepšie absorbuje a zachytáva vlhkosť a po druhé, táto predpríprava pomáha predĺžiť životnosť vášho umelého opálenia.
Bezprostredne pred použitím samoopaľovacieho prípravku by mala byť pokožka zbavená všetkých zvyškov iných prípravkov (žiadne krémy, balzamy, oleje antiperspiranty či voňavky), pretože existuje veľká pravdepodobnosť, že narušia efekt samoopaľovacieho prípravku, ktorý sa chystáte naniesť. V dôsledku toho by opálenie mohlo byť nerovnomerné.
Krok 2. Správny spôsob aplikácie samoopaľovacieho prípravku
Začnite výberom vhodného času. Nikdy samoopaľovacie prípravky neaplikujte v zhone! Ja osobne som väčšinou rovnomernej aplikácii prípravku na telo venovala takmer celý večer. Bála som sa, že pri zlej aplikácii sa mi môžu na pokožke vytvoriť fľaky.
Druhou dôležitou vecou je spôsob aplikácie produktu. Viem, že existuje veľa pomôcok, ktoré by mali uľahčovať túto náročnú úlohu, ako sú rukavice, špeciálne aplikátory, špongie atď. Napriek tomu by som vám odporučila použiť najjednoduchšie riešenie, ktorým je použitie vlastných rúk. Vďaka tomu máte aplikáciu neustále pod kontrolou – viete, či je produkt distribuovaný rovnomerne. Ak sa bojíte, že si zafarbíte ruky, nasaďte si gumové rukavice.
Ďalšou vecou, ktorú treba spomenúť je množstvo. Čím menej, tým lepšie. Je jednoduchšie prípravok pridať na miesta, ktoré sa vám zdajú málo natreté, ako sa nadbytok produktu pokúšať zotrieť. V zásade by mala bohato postačiť aj tenučká vrstva.
A teraz to najdôležitejšie – vmasírovanie do pokožky. Túto časť musíte robiť naozaj opatrne, časť po časti, smerom od nôh až k hlave. Nevynechajte žiadnu časť tela. V opačnom prípade sa vytvorí nerovnomerné opálenie. Dbajte tiež na to, aby sa prípravok neusádzal v záhyboch pokožky. Verte mi a riaďte sa týmito pravidlami, ak vám záleží na dosiahnutí rovnomerného a prirodzene vyzerajúceho umelého opálenia.