autor
Filoména

Zimné vlasové olejové kúry: Prečo sú dôležité? Aké prinášajú výhody?

Vonku je už trošku zima, že? Tí, ktorí preferujete slnko pred mrazmi dnes asi ani nevyleziete z domu, alebo áno? Možno si len uvaríte hrnček horúcej čokolády a čili 🙂 To je presne to, čo som práve urobila ja, aby som si spríjemnila písanie tohto príspevku pre vás 🙂 A viete čo? Uvedomila som si, že som ešte nenapísala ani jediné slovko o vlasovej starostlivosti v zime! Tento problém je extrémne dôležitý, pretože pri budovaní dobrých zvykov v starostlivosti – a myslení aj na folikuly – budú výsledkom krásne vlasy, dokonca ani sezónne vypadávanie vlasov už nebude problémom. A nie NIČ, čo by vlasy posilnilo a zlepšilo ich vzhľad rýchlejšie a efektívnejšie ako vlasová olejová kúra. 

Zimná vlasová olejová kúra: Stojí to za to?

Samozrejme, že áno! Vlasy by mali byť olejom ošetrované nehľadiac na ročné obdobie. Kúru môžete robiť v akýkoľvek denný alebo nočný čas a koľkokrát chcete. Vo všeobecnosti by vlasová olejová kúra mala byť opakovaná aspoň raz za týždeň, ale ak si začnete všímať, že je vaša hriva dehydrovaná, poškodená a málo odolná voči poškodeniu, prírodné oleje môžete aplikovať kľudne aj každý deň. 

Výhody vlasovej olejovej terapie:

  • Ochraňuje vlasy pred mrazom, silným vetrom, suchým vzduchom.
  • Ochraňuje vlasy pred smogom a znečistením.
  • Vyhladzuje vlasové kutikuly.
  • Stará sa o vlasové končeky.
  • Regeneruje a obnovuje vnútorné štruktúry vlasu. 
  • Zlepšuje vzhľad vlasov a dodáva lesk.
  • Čistí pokožku hlavy.
  • Zlepšuje mikrocirkuláciu v pokožke a posilňuje folikuly.
  • Zlepšuje rast vlasov.
  • Bojuje proti rednutiu vlasov.

Zimná vlasová olejová kúra: Ako ju správne robiť?

Nerobila by som rozdiely medzi vlasovou olejovou terapiou v zime, na jar alebo v lete. Táto vlasy posilňujúca procedúra vyzerá stále rovnako, bez ohľadu na ročné obdobie. Používam olej (alebo zmes olejov), ktorý je vhodný pre moju vlasovú pórovitosť a aktuálny stav vlasov (čím sú vlasy viac poškodené, tým intenzívnejšia by mala byť terapia). Potom olej rozotriem po celej dĺžke vlasov a vlasovej pokožke – a doprajem jej jemnú masáž, ktorá stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke a je veľmi prospešná pre vlasové folikuly (dostane sa k nim viac oleja). Potom si vlasy zabalím do uteráka a nechám olej pôsobiť nie menej než 30 minút. Nakoniec si vlasy normálne umyjem. 

Čo sa týka starostlivosti o vlasy v zime, tiež sa snažím chrániť svoje vlasové končeky. Sú tou najkrehkejšou časťou vlasu, čo nie je prekvapivé, ak si uvedomíme, že ide tiež o najstaršiu časť. Končeky sa veľmi ľahko a rýchlo poškodia, na našej hlave sú už dlho a sú neustále vystavované vonkajším agresívnym vplyvom. Preto, ak sa chcete vyhnúť rozštiepeným končekom, poškodeniu a dehydratácií, rozotrite kvapku alebo dve prírodného oleja do dlaní a naneste ho na končeky vlasov. 

Tento zvyk nielenže ochraňuje vlasy pred štiepením, ale naviac predchádza statickej elektrine, ktorá – myslím si – trápi každú druhú z nás počas zimy. Inými slovami- prírodné oleje dokážu vlasy spraviť viac odolnými voči negatívnemu elektrickému napätiu. 

Ďalším nápadom, ktorá vám dokáže pomôcť so statickou elektrinou je rozčesávanie si vlasov pomocou dreveného hrebeňa. Túto pomôcku môžete použiť aj na masáž vlasovej pokožky. 

Nanášate si v zime na vlasy prírodné oleje?
Ako často prírodné oleje používate?
Ako často robíte vlasovú olejovú kúru?
Zanechajte mi komentár! 🙂
Posielam pusu!